Inwestowanie w kryptowaluty
Morbi bibendum est ac dui rutrum porttitor. In blandit enim varius nulla imperdiet fringilla. Curabitur sed pharetra ante. Curabitur turpis eros, aliquam non interdum pellentesque, vestibulum feugiat eros. Donec eu velit sit amet tortor sollicitudin

Inwestowanie w kryptowaluty już od dłuższego czasu jest tematem popularnym, głośno dyskutowanym, a dodatkowo – bardzo medialnym. Wiele zamieszania wokół kryptowalut napędzają media, które zachęcają lub zniechęcają do inwestycji. Jeszcze nie tak dawno temu mówiło się jedynie o tym, że jest to nowy i bardzo obiecujący sposób inwestowania, gdzie warto kupić kryptowalutę i trzymać ją, aż pozwoli nam na sensowny zysk.Nie było kontrowersji, a taki rodzaj inwestycji nie odznaczał się niczym szczególnym, może poza tym, że waluty elektronicznej nie można posiadać w sensie fizycznym. W czasie hossy, kiedy wartość kryptowalut ciągle rosła wiele osób się w nie zaopatrzyła, niestety zaraz potem nastąpił znacznie gorszy okres, kiedy ich wartość gwałtownie spadła i to o bardzo dużo, co wywołało falę niezadowolenia. Czy wobec tego kryptowaluty nadal są dobrym sposobem na inwestowanie?

 

Inwestuj, ale licząc się z ryzykiem

Z pewnością trzeba to robić z głową i uświadomić sobie, że w przypadku tej inwestycji możemy mieć do czynienia z dużymi wzrostami i dużymi spadkami, a więc z dużym ryzykiem. Niestabilność tego rynku jest niejako wpisana w kryptowaluty, ze względu na to, że są jedynie pieniądzem elektronicznym, ciężko też przewidzieć jak będą sobie radzić w przyszłości i czy zainteresowanie nimi się utrzyma. Eksperci jednak zwracają uwagę na fakt, że w kryptowaluty wpompowywane są duże pieniądze i zaczyna się nimi interesować coraz więcej topowych graczy z ogromnym kapitałem. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że ich popularność rośnie. Jak można też zauważyć, ich użycie staje się coraz powszechniejsze, adaptują się do naszej codziennej rzeczywistości, na przykład przez to, że w niektórych restauracjach można już nimi płacić. Szanse na rozwój kryptowalut są też widoczne poprzez fakt, że kolejne wielkie korporacje stopniowo decydują się z nimi związać, nawet w obliczu ostatnich spadków. Dlatego też kryptowaluty mają przyszłość, która jest tym pewniejsza im bardziej wydajne są sieci, szybsze transakcje i im bardziej zmniejszają się opłaty transakcyjne.

 

Kryptowaluty, w które można inwestować

Z pewnością warto zauważyć, że chociażby w przypadku takiej kryptowaluty jak Bitcoin, oprócz ostatniego spadku, jakie zaliczyły także inne kryptowaluty, niemalże przez cały czas miał on tendencję wzrostową. Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą, a zaszczytne drugie miejsce przypada Ethereum, które jest uważane za najpopularniejszą alternatywę dla Bitcoina. Na platformie Ethereum opartej o blockchain można tworzyć różnego rodzaju zdecentralizowane aplikacje. Trzecie miejsce wśród najbardziej popularnych kryptowalut zajmuje XRP Ripple. Zaletą sieci Ripple jest jest szybkość, a także powiązania z wieloma globalnymi firmami. Pozostałymi kryptowalutami, które zasługują na uwagę jest Litecoin, Monero, EOS oraz TRON.

 

Podsumowując, aby inwestować w kryptowaluty trzeba posiadać sporą wiedzę na ich temat, a najlepiej zapoznać się z ich notowaniami na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie eksperci określają inwestowanie w kryptowaluty jako inwestycje dużego ryzyka, głównie ze względu na fakt, że bardzo trudno jest przewidzieć, czy ich proces adaptacji będzie postępował czy raczej będą szły w zapomnienie.